WhatsApp Kilitlenmiş Sohbet Özelliği Nedir ?

WhatsApp Kilitlenmiş Sohbet Özelliği Nedir ?
0 0 Oy Verme
Bu Yazıya Puan Ver

İçindekiler

WhatsApp Kilitlenmiş Sohbet Özelliği Nedir ?

WhatsApp, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir. WhatsApp, kullanıcılarına sesli ve görüntülü arama, grup sohbeti, medya paylaşımı, durum güncellemesi gibi pek çok özellik sunar. WhatsApp, aynı zamanda kullanıcılarının gizliliğine ve güvenliğine de önem verir. Bu nedenle WhatsApp, mesajlarını şifreleyerek başkalarının erişimini engeller.

Chat sitelerinde bilgi yeterliliği nasıl artırılır, Chat sitelerinde bilgi güncelliği, Chat sitelerinde bilgi güncelliği nasıl takip edilir, Chat sitelerinde bilgi doğruluğu nasıl sağlanır,

Chat sitelerinde bilgi yeterliliği nasıl artırılır, Chat sitelerinde bilgi güncelliği, Chat sitelerinde bilgi güncelliği nasıl takip edilir, Chat sitelerinde bilgi doğruluğu nasıl sağlanır,

Ancak bazen WhatsApp’ta şifreleme yeterli olmayabilir. Örneğin telefonunuzu başkasına verdiğinizde veya kaybettiğinizde, WhatsApp mesajlarınızı görmek istemeyebilirsiniz. Ya da bazı sohbetlerinizin daha gizli ve özel olmasını isteyebilirsiniz. İşte bu durumlarda WhatsApp kilitlenmiş sohbet özelliği devreye girer.

WhatsApp kilitlenmiş sohbet özelliği, istediğiniz sohbetleri parola, parmak izi veya yüz tanıma ile korumanızı sağlar. Bu sayede kilitlediğiniz sohbetlere sadece siz erişebilirsiniz. Kilitlenmiş sohbetler, WhatsApp’ta ayrı bir bölümde saklanır ve bildirim ekranında içerikleri görünmez. Ayrıca kilitlenmiş sohbetlere gelen medyalar telefonunuzun galerisine kaydedilmez.

WhatsApp kilitlenmiş sohbet özelliği nasıl kullanılır?

WhatsApp kilitlenmiş sohbet özelliği nasıl kullanılır? İşte adım adım anlatımı:

 • Öncelikle WhatsApp uygulamasını açın ve kilitlemek istediğiniz sohbete girin.

 • Sohbetteki kişi veya grup ismine dokunun ve açılan ekranda Sohbet Kilidi seçeneğine dokunun.

 • Bu Sohbeti Parmak İzi ile Kilitle veya Bu Sohbeti Face ID ile Kilitle seçeneğini aktif hale getirin. Telefonunuzda bu özellikler yoksa Parola seçeneğini kullanabilirsiniz.

 • Artık sohbetiniz kilitlendi ve Kilitlenmiş Sohbetler bölümüne taşındı.

 • Kilitlenmiş sohbetlerinize erişmek için WhatsApp’ın ana ekranında parmağınızla aşağı doğru kaydırın ve Kilitlenmiş Sohbetler seçeneğine dokunun.

 • Parmak izi, yüz tanıma veya parola ile doğrulama yaparak kilitlenmiş sohbetlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

WhatsApp kilitlenmiş sohbet özelliği ile mesajlarınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz. Bu özellik sayesinde gizliliğinizi koruyabilir ve başkalarının meraklı bakışlarından uzak tutabilirsiniz.

WhatsApp Sohbet Nedir?

WhatsApp, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir. WhatsApp, kullanıcılarına sesli ve görüntülü arama, grup sohbeti, medya paylaşımı, durum güncellemesi gibi pek çok özellik sunar. WhatsApp, aynı zamanda kullanıcılarının gizliliğine ve güvenliğine de önem verir. Bu nedenle WhatsApp, mesajlarını uçtan uca şifreleyerek başkalarının erişimini engeller.

WhatsApp Kilitlenmiş Sohbet Özelliği Nedir, WhatsApp kilitlenmiş sohbet özelliği nasıl kullanılır, WhatsApp Sohbet Nedir, WhatsApp sohbet nasıl kullanılır

WhatsApp Kilitlenmiş Sohbet Özelliği Nedir, WhatsApp kilitlenmiş sohbet özelliği nasıl kullanılır, WhatsApp Sohbet Nedir, WhatsApp sohbet nasıl kullanılır

WhatsApp sohbet, WhatsApp’ta başka bir kişi veya grup ile yapılan yazılı veya sesli iletişimdir. WhatsApp sohbet ile istediğiniz kişi veya kişilerle kolayca haberleşebilir, dosya gönderebilir, emoji veya çıkartma kullanabilir, sesli mesaj bırakabilir veya arama yapabilirsiniz. WhatsApp sohbet özelliği hem telefonunuzda hem de WhatsApp Web veya Masaüstü uygulamasında çalışır.

WhatsApp sohbet nasıl kullanılır?

WhatsApp sohbet nasıl kullanılır? İşte adım adım anlatımı:

 • Öncelikle WhatsApp uygulamasını açın ve sağ alt köşedeki yeşil mesaj simgesine dokunun.

 • Sohbet etmek istediğiniz kişi veya grubu seçin veya arama çubuğuna isimlerini yazın. Eğer yeni bir grup oluşturmak istiyorsanız sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun ve Yeni Grup seçeneğini seçin.

 • Sohbet ekranında klavyenizi kullanarak mesaj yazabilir veya mikrofon simgesine basılı tutarak sesli mesaj gönderebilirsiniz. Ayrıca kamera simgesine dokunarak fotoğraf veya video çekebilir veya galerinizden seçebilirsiniz. Emojileri kullanmak için yüz ifadesi simgesine dokunun. Çıkartmaları kullanmak için çıkartma simgesine dokunun. Dosya göndermek için ataç simgesine dokunun ve istediğiniz dosya türünü seçin.

 • Sohbet ekranında sağ üst köşedeki telefon simgesine dokunarak sesli arama yapabilir veya video simgesine dokunarak görüntülü arama yapabilirsiniz. Grup sohbetlerinde ise bu simgelere uzun basarak aramaya katılacak kişileri seçebilirsiniz.

 • Sohbet ekranında sohbetteki kişi veya grup ismine dokunarak sohbet ayarlarını açabilirsiniz. Burada sohbete özel bildirimleri ayarlayabilir, medyaları görüntüleyebilir, arka planı değiştirebilir, sohbeti sabitleyebilir, sessize alabilir, arşivleyebilir veya silebilirsiniz.

WhatsApp sohbet özelliği ile iletişiminizi kolaylaştırabilir, eğlenebilir ve bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

PaYLaŞşşş

Yazar: admin

Görüntüleme: 123 defa

Kategori: Sohbet Odaları

Yayınlanma Tarihi: 13 Ekim 2023

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Satır içi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
0
Bu Konu Hakkında Sende Düşüncelerini Yazx