Sohbet İle Makale Arasındaki Fark

Sohbet İle Makale Arasındaki Fark
0 0 Oy Verme
Bu Yazıya Puan Ver

İçindekiler

Sohbet İle Makale Arasındaki Fark

Siz Değerli Okurlarımız İçin Bugün Sohbet ile Makale Arasındaki Farklılıkları Değerlendireceğiz;

 

Size makale ile sohbet arasındaki farkları söylemeden önce makale ve sohbetin tanımını yapmak, ne olduklarını bilmek ve o şekilde bir karşılaştırmaya gitmek daha doğru olacaktır.

 

Makale Nedir?

 

Makale, ansiklopedik bir ifade ile herhangi bir konuda bir düşünceyi, bir görüşü açıklamak, savunmak ya da bilgi vermek için yazılan yazı anlamına gelmektedir. Her alanda ve her konuda makale yazılabilir. Ele alınan konuyu ispatlayıcı davranışlar sergilenir.

Çet nedir Nasıl yapılır, En güzel çeti nerede yaparım, Çet bana neler katar, çet, chat

Çet nedir Nasıl yapılır, En güzel çeti nerede yaparım, Çet bana neler katar, çet, chat

Sohbet Nedir?

 

Sohbet, yazarın aktüaliteye bağlı düşüncelerini okuyucu ile karşı karşıyaymış gibi bir üslupla yazdığı yazılardır. Her konuda yazılabilir.  Cümleler günlük konuşmadaki şekli ve kuruluşu ile yer alır. Nükteli sözler ve atasözleri yani darb-ı mesellere çok sık yer verilir. Okuyucuyu sıkmayacak uzunlukta olması istenir. Gazete ve dergilerde yayımlanır.

 

Sohbet ile makale arasındaki 5 fark;

 

Sohbet ve makale her konuda olabileceği gibi sohbet daha çok günlük olaylarla ilgili olarak yazılır ve yayımlanır.

Makalede her türlü üslup kullanılabilir, sohbette ise genel üslup karşında biri varmış ve onunla konuşuyormuş gibi hareket etmektir.

Makaleler ele aldıkları konuyu sohbete göre daha derinlemesine inceler ve açıklar. Sohbet günlük ve basit kalmaktadır.

Makalelerde ele alınan konunun detaylandırılması, gerekiyorsa ispatlanması, ya da bu yönde örneklere yer verilmesi yaygın bir davranıştır. Ancak sohbet basittir ve bir şeyi kanıtlama amacı içinde değildir.

Makaleler genellikle uzmanları tarafından yazılır ve kullanılan dil genellikle ilim dilidir. Sohbet ise yalın bir dille yazılır, karşılıklı konuşma şeklinde diyaloglara yer verilir.

Sohbet Sitesi Makale

Sohbet, sohbet siteleri, sohbet sitesi, chat, chat sitesi, chat siteleri , sohbet chat , chat sohbet yazarak arama yapanlar gerçek kullanıcılardır…

Sevdam sohbet Türkiye sitesi

www.sohbetturkiye.net

Değerli Kullanıcılarımız, bu yazıyı yazmamdaki amaç web site sahiplerinin kendi sitelerine uygun ziyaretçi kitlesine uygun makale ya da tanıtım yazıları ve uygun yazıları oluşturabilmeleri içindir.  Bu konuyu bizzati yaşayan birisi olarak sizlere gözlemlediğimiz gerçeklerden yola çıkarak azda olsa anlatacağız. Dokuz yılı aşkındır web sitesiyle uğraşırken gözlemlediğimiz bu konuları farklı başlıklar altında sizlere sunmaya çalışıyoruz. Yine diyorsuz ki; sizlere anlattıklarım sadece benim gözlemlediğim olaylardır, doğrusuyla yanlışıyla yapmış olduğum çalışmalar  bazen iyi bazen kötü sonuçlar almama neden olmuştur. Sizlerin bu anlattıklarımı yapmanız ve ya yapmamanız yine sizin sorumluluğunuzdadır.

 

Yapılan en büyük yanlışlardan birisi olarak kabul ettiğimiz ve yaşadığımız farklı sohbet yazıları yazmamız olmuştur.  Eğer siteniz kameralı sohbet sitesi ise yapmanız gereken sadece kamera, görüntülü sohbet gibi terimleri içeren yazılar yazmaktır. Örneğin, görüntülü bir sohbet sitesinin mirc ve sohbet odaları gibi etikete ya da konuya bence ihtiyacı yoktur.  Yine aynı keza eğer sadece yazılı bir sohbet sitesi iseniz, içerik olarak cam sohbet, kameralı sohbet ya da bunlara benzer konular bence son derece gereksiz hatta siteye zarar  bile verebilecek içerikler olacaktır.

 

Neden derseniz? Sitem geçmiş bir zamanda chatrouletta Rusya başlığında ilk sayfaya çıktı ve günlük bin gibi hit alıyordu ama, yazılı bir sohbet sitesine giren ziyaretçi anında çıkış yapıyordu, zaten üç beş gün sonra da google o konuyu çok arka sayfalara attı.  Böyle bir kaç tecrübem daha oldu mesela cam sohbet konusunda da ilk sayfaya çıktım, giriş de oluyordu ancak ziyaretçinin giriş amacı farklı idi, o kameralı bir site arıyordu ne işi var yazılı sohbet sitesinde, o makalemin de sonucu hüsran oldu.

 

Bu örnekleri çoğaltmam da mümkün ama sanırım bir şeyler de anlatabildim sizlere. Yani demek istediğim eğer siteniz sohbet sitesi ise hedef kelimeleriniz yazımın başında kararttığım kelimeler olmalıdır. Bu arama terimlerini kullanan  ziyaretçi, sitenize giriş yaparsa kalma oranı çok yüksektir. Diğerleri de bakar gider, hatta hakaret eden bile oluyor.

PaYLaŞşşş

Yazar: admin

Görüntüleme: 185 defa

Kategori: Sohbet Odaları

Yayınlanma Tarihi: 27 Şubat 2023

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Satır içi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
0
Bu Konu Hakkında Sende Düşüncelerini Yazx