Turkse Chat

Turkse Chat
0 0 Oy Verme
Bu Yazıya Puan Ver

İçindekiler

Turkse Chat

Turkse  aslında İngilizce ” Türk ” demektir.  Dışında hayatlarını kazanan birçok gurbetçimiz bulunmaktadır. Yapılan araştırmalara göre ise mevcut Türkiye nüfusunun en az 2 katı oranında yurt dışında yaşayan ve oraya yerleşmiş Türkiye’den oraya yerleşmiş insan bulunduğu söylenmektedir.

 

Tabiî ki bu kadar insanın yurt dışında yaşaması dönem dönem veya sürekli olarak kendi dillerini pekiştirme ve kendi memleketlerindeki insanlarla ile etkileşim haline geçme ihtiyacının da beraberinde getirmektedir.

 

Turkse chat yani kelime anlamıyla Türkçe Sohbet edebilmek içinde yurt dışında ikamet etmeye devam eden kişiler için kurulmuş olan ve 2017 yılından bu zamana kadar faaliyetine devam eden SOHBETTURKİYE.NET sitesi bu anlamda kullanıcılarının neredeyse tamamını yurt dışından bu şekilde giriş yapan kişilerden oluşturmuş durumdadır.

Turkse Chat, Neden Türkçe Chat İhtiyacı oluşuyor, Turk Arkadas,  Kaliteli Turk Arkadaslik

Turkse Chat, Neden Türkçe Chat İhtiyacı oluşuyor, Turk Arkadas,  Kaliteli Turk Arkadaslik

Neden Türkçe Chat İhtiyacı oluşuyor

Öncelikle her dilde olduğu gibi Türkçe ‘de kendi başına bağımsız bir dil olma özelliliğini korumaktadır, karma bir dil yapısına sahip olan Türkçe ortalama TDK ( Türk Dil Kurumu ) dönem dönem yeni kelimeleri bünyemize kazandırmaya devam ediyor olsa da şuan için yaklaşık 80.000 kelime civarında bir kelime ile devam eden Türkçe gündelik yaşantıda ise en iyi şekilde konuşan kişiler en fazla 2000 kelime civarında bir kelime grubu ile kendi düşünce ve fikirlerini karşı tarafa aktarabilmektedir.

 

Tabi çoğumuz bu derece bir kelime havuzu ile ilerlemiyoruz, 2000 kelimeyi kullandığını iddia eden kişilerin Bülent Ersoy seviyesinde garip garip kelimeleri de iletişimlerinde kullanabiliyor olması gerektedir. 😉

 

Doğal olarak bu dilin aktif şekilde kullanılabilir durumda kalması da, kullanımının kullanıcı tarafından devam ettirebiliyor olmasından geçiyor, buda pratik ve dil egzersizlerini bir ihtiyaç haline getiriyor.

 

 

 

Bu nedenledir ki yurt dışındaki gurbetçilerimiz gurbet siteleri ve gurbet chat siteleri gibi platformlarda bulunarak mevcut Türkçelerini pratiklerle korumanın da gerekliliklerini de aynı zamanda yerine getiriyorlar.

 

Tabi ki böyle bir ihtiyaca karşılık vermeye çalışan sitemiz kullanıcı kalitesi ve sadeliği ve kullanışlı bir arayüz çalışması ile kullanıcılarının uzun yıllardır takdirini toplamış bir şekilde yoluna devam etmektedir.

 

Sizde bu platform ‘da boş kalan vakitlerini değerlendirmek ve güzel vakit geçirmek için bu platform’u değerlendirebilirsiniz.

 

Turk Arkadas

 

Türkiye ‘de sanal sosyalleşme her geçen gün popüler hale geliyor.

 

Bu durum tabi ki çok fazla site ve kullanıcı kirliliğini de peşinden getirmesi beklenmeyen bir durum değil.

 

Tabi ki bunların arasından kullanıcı kalitesi ve kullanıcı yoğunluğu gibi bir şey kriter kullanıcıların özellikle kendilerinde belirlediği en önemli kriterlerin başında gelmektedir.

 

 Kaliteli Turk Arkadaslik

SohbetTurkiye.Net olarak kullanıcı kitlemizin %80 oranındaki bir kısmı yurt dışından Türkiye’de ikamet eden kullanıcılarımız ile Chat ve Türkçe Arkadaşlık kurmak adına gelmektedir.

 

Bu durum aynı zamanda kaliteli bir kitleyi de beraberinde getiriyor. Açık olmak gerekirse Türk kullanıcılar sohbet ve sosyalleşmeyi dijital ortamda çok farklı yorumladıkları için bilinen Türkiye Arkadaşlık siteleri bu anlamda kaliteyi içermemektedir.  Bunu gözeten kullanıcılar ise daha oturmuş kitlesi ve kaliteyi misyon edinmiş siteleri tercih edebilmek için ciddi arayışlarda bulunuyor.

SohbetTurkiye.Net – 5 Yılı geçen hizmet süresi ile kullanıcılarının halen gözdesi

1998 yılından bu zamana kadar faaliyet hayatına devam eden sitemiz kaliteli bir kullanıcı kitlesine sahip bir sohbet ve eğlence platform’udur. Gerek kullanıcı kalitesi gerek düzeyli ve 7/24 kesintisiz sohbetin olması kullanıcılarının takdirini sürekli olarak kazanan ve kategorisinde otoriter bir site olarak faaliyet göstermektedir.

 

Yarışma odaları, Canlı 7/24 anonslu radyo servisi ile istekleriniz çalınır, online oyunlar ve bir çok eklentiler ile sürekli ve düzenli hizmet veren sitemizde umuyoruz sizlerde keyifli bir Türk Arkadaş grubu içerisinde yerinizi alırsınız. İyi eğlenceler.

PaYLaŞşşş

Yazar: Ela Türk

Görüntüleme: 83 defa

Kategori: Chat Odaları, Arkadaşlık

Yayınlanma Tarihi: 10 Eylül 2023

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Satır içi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
0
Bu Konu Hakkında Sende Düşüncelerini Yazx