Sohbet Arkadaşı Nasıl Olunur?

Sohbet Arkadaşı Nasıl Olunur?
0 0 Oy Verme
Bu Yazıya Puan Ver

İçindekiler

Sohbet Arkadaşı Nasıl Olunur?

 

Gerçek dostluklar, hayatta insana en lazım olan unsurlardan bir tanesidir. Sohbet arkadaşı kavramı, sohbet odalarında özel bir anlamı ifade eder. Özele bir bakar mısın ile başlayan sohbetler, uzun sürecek dostlukların kapısını, sohbet eden iki kişiye açar.

 

Sohbet arkadaşı önemlidir ve potansiyel olarak, uzun bir zaman size dostluk yapacak olan kişidir. Sohbet ederken ortak noktalarınızın çok olduğunu fark edersiniz. Zaten sohbet ortamında amaç, iki ya da daha fazla kişinin, anlaştıkları ve hoşlandıkları konuları bulabilmeleridir.

 

Sohbet Arkadaşı Nasıl Olunur, Sohbet Arkadaşı Olmak, Sohbette Samimiyet Yakınlık Demektir, Sohbet Arkadaşınızla İkonlar ile Anlaşın, Sohbet Adabı Nasıl Olmalı, Chat yada Sohbet Nedir, Sohbet Görgü Kuralları,

Sohbet Arkadaşı Nasıl Olunur, Sohbet Arkadaşı Olmak, Sohbette Samimiyet Yakınlık Demektir, Sohbet Arkadaşınızla İkonlar ile Anlaşın, Sohbet Adabı Nasıl Olmalı, Chat yada Sohbet Nedir, Sohbet Görgü Kuralları,

 

Sohbet Arkadaşı Olmak

Günümüzün koşulları göz önünde bulundurulacak olursa, gerçek hayatta arkadaş bulmak gerçekten de zordur. Sohbet odalarında bulmak daha da zor olabilir. Çünkü genelde birçok kişi, arkadaşlığın önemini günümüzde unutmuştur. Sohbet odalarına gelen birçok kişi, sadece zaman geçirmek için gelmektedir.

 

Zamanlarını öldürüp, bir süre sonra odadan çıkmaktadırlar. Ancak bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda kişi, sohbetlerini sürdürüp gerçekten dost olabilmektedirler.

 

Sohbette Samimiyet Yakınlık Demektir

Sohbet odalarında kendinize sohbet arkadaşı ve daha fazlasını edinebilmek için, samimi olmak zorundasınız. Samimi olmazsanız ve kendinizi olduğunuzdan farklı gösterirseniz, yalanınız en sonunda ortaya çıkar ve bu anlaşıldığında, çevrenizde kimse kalmayabilir.

 

Bu durumdan kaçınmanın en garantili yolu, ne iseniz o şekilde sohbet etmektir. Belki başlangıçta birçok kişi sizi beğenmeyecektir. Ancak sonunda kendinize göre bir sohbet arkadaşı edinebileceksiniz. Zaten amaç, ikili ilişkilerde kalıcı sonuçlar elde etmektir.

 

Sohbet Arkadaşınızla İkonlar ile Anlaşın

İkonlar, birçok durumda karşıdaki kişiye ne demek istediğiniz anlatan, güçlü ifadelerdir. Bu ifadeler, basit bir yapıya sahip olsalar da, anlamları yerinde kullanıldıklarında oldukça güçlüdür.

 

Gülen yüz ifadesini ele alalım, arkadaşınıza olur olmaz zamanda göndereceğiniz, gülen yüz ikonu, pek bir şey ifade etmeyecektir. Hatta karşıdaki kişi deli olduğunuzu bile düşünebilir. Ancak karşıdaki kişi sizi tanıyorsa ve sağlam bir dostluğunuz varsa, durum değişebilir.

 

Sohbet arkadaşı ile paylaşabileceğiniz, güçlü anlamlar taşıyan ikonlardan birisini kullanabilirsiniz. Hissettiğiniz tüm duyguları, karşıdaki kişi ile samimi bir şekilde paylaşmanız gerekir. Mesela sohbet ortamında hep gülücükler saçmayın, bazen kızgın yüz ifadesi ya da şaşırmış yüz ifadesi de kullanmanız gerekebilir. Buna siz sohbetin seyrine göre karar verebilirsiniz.

 

Sohbet Adabı Nasıl Olmalı?

 

Sohbet etmek güzeldir ama bazı kurallara uymak gerekir. İnsanların bir arada bulunduğu ortamlarda geçerli olan davranış kuralları vardır. Bu kuralların geneline adap denilebilir. Sohbet adabı kavramı da, sohbet esnasında uyulması gereken kuralları ifade eder.

 

Sohbet adabı kuralları, sohbetin verimli geçmesi ve herkesin birbirini anlayabilmesi için geçerli olan kurallardır.

 

Bunu trafik kurallarını örnek vererek temellendirebiliriz. Trafik kurallarında hep bir yöne doğru geçiş hakkı verilmez. Öyle olduğu zaman, ortaya bir sürü problem çıkabilir. Sohbet kuralları da böyledir. İnsan ruhu değişken olduğu için, karşıdaki kişiler tarafından sınırlandırılması gereken bir yapıya sahiptir.

Yurt chat sohbet sitesi, Turkchat, Dost Sohbet, Chat Yapmak Çok Kolay

Yurt chat sohbet sitesi, Turkchat, Dost Sohbet, Chat Yapmak Çok Kolay

Chat yada Sohbet Nedir?

 

Sohbet yada Chat gerçek zamanlı metin tabanlı bir iletişim yöntemidir. Sohbet ‘te gerçek zamanlı olarak insanlarla konuşulur, örneğin eposta yada farklı yöntemler kullanarak yaptığınız iletişim saatler, günler yada haftalar alabilir. Eposta iletişim yönteminden tamamen farklıdır.

 

Bu şekildeki IRC ağlarında sohbet eden milyonlarca kullanıcı vardır. Bu şekilde olan sunuculardan kendi sohbet ağımızı da sayabiliriz.

 

Sohbet Görgü Kuralları

 

Çevrim içi başkalarıyla sohbet ederken izlenmesi gereken kısa bir yol haritası aşağıda bilginize sunulmuştur. Bu kurallara riayet ederseniz hoşça vakit geçireceğinize eminiz.

 

1) Gerçek hayatta insanları ne gözle görüyorsanız sohbet ortamında da aynı şekilde görün

2) Sohbette argodan kaçının

3) Doğru kelimeleri kullanın noktalama işaretlerine uymaya çalışın

4) Hiç kimse sorunsuz ve mükemmel değildir. Unutmayın, sohbet odalarındaki en yaygın hata yazım hatalarıdır.

5) SOHBET ORTAMINDA bu şekilde yazmak bağırmak manasına gelir kullanmayın.

6) İnsanlara sohbet edip etmeyeceklerini sormadan özel mesaj göndermeyin

7) Girdiğiniz sohbet ortamındaki yöneticilerin kurallarına uyun

PaYLaŞşşş

Yazar: Buse Naz

Görüntüleme: 151 defa

Kategori: Sohbet Odaları

Yayınlanma Tarihi: 22 Mayıs 2023

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Satır içi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
0
Bu Konu Hakkında Sende Düşüncelerini Yazx