Sohbette Etkileyici Olmak İçin Ne Yapmalı?

Sohbette Etkileyici Olmak İçin Ne Yapmalı?
0 0 Oy Verme
Bu Yazıya Puan Ver

İçindekiler

Sohbette Etkileyici Olmak İçin Ne Yapmalı?

 

 

İnternet size birçok arkadaş hatta sevgili kazandırabilir. Bu tamamen sizin elinizdedir. Chat siteleri bunun için var. Bu sitelerde belli bir zaman geçirerek birçok insanla tanışabilir ve harika deneyimler yaşayabilirsiniz. Dünyanın her yerinden insanlarla konuşmak, yeni kültürlerle tanışmak için sohbet sitelerini kullanabilirsiniz.

Sohbette dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar

Ancak sohbette dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar var. Kurduğunuz cümleler konuştuğunuz kişi üzerinde etki sahibi olmanızı sağlayacağı gibi, sizi itici kılabilir. Bu bakımdan cümlelerinizi iyi tartmalı ve konuştuğunuz kişi üzerinde nasıl bir etki yaratmak istediğinizi seçerek ona göre kurmalısınız. Etkileyici olmanın hiç zor olmadığından emin olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey cümleleri doğru seçmektir.

Sohbet sitesine flört

Etkileyici görünebilmek için yapmacıklıktan kaçınınız. Özellikle sohbet sitesine flört, birliktelik, sevgili bulmak için geliyorsanız kendinizi olmadığınız biri gibi tanıtmayınız. Zira bu itici bir izlenim yaratır ve ne kadar iyi rol yaparsanız yapın bir yerden sonra anlaşılır. Elbette ufak yalanlar söylenebilir ancak chat sitelerinde gerçek karakterle aranızda uçurum bulunan bir tipleme yaratmamalısınız.

Vakit geçirmek için chat

Konuşma üslubunuzu ve cümlelerinizi amacınıza göre ayarlayınız. Örneğin sadece kafa dağıtmak ve biriyle konuşarak vakit geçirmek için chat yapıyorsanız aşırı samimi olmanız gerekmez. Ancak gündelik hayatta irtibat hâlinde olabileceğiniz arkadaşlar edinmek veya sevgili bulmak istiyorsanız samimi olmalı ve karşınızdaki kişide sizi günlük hayatta tanıma ihtiyacı yaratmalısınız. Bu son derece önemlidir.

Gizem yaratmak son derece önemlidir. Özellikle flört için chat yapıyorsanız karşıdaki kişinin sizi merak etmesini sağlamalısınız. Böylece konuşmaktan hiç sıkılmaz ve sizi günlük hayatta da tanımak ister. Elbette konuştuğunuz kişiyi yoracak ve onun sizi tanımasını zorlaştıracak şekilde davranmamanız gerekir. Ancak onun sizi merak etmesini sağlamak iletişim kurmak için iyi bir yoldur.

Eğer konuşacak bir şey bulamıyorsanız konuyu kapatmalısınız. Zira sadece konuşmayı devam ettirmek için bir şeyler yazmak kötü bir izlenim yaratacaktır. Böyle durumlarda konuşmanın devamlılığını sağlayıp bir dahaki için daha iyi çalışabilirsiniz. Konuşmanızın neden tükendiğini tespit ettikten sonra aynı şeylerin olmaması için yeni konular bulabilirsiniz.

Güvenle Sohbet Edebilmek İçin Ne Yapılmalı?

 

Chat sitelerinde vakit geçirmek oldukça keyiflidir. Bu sitelerde sosyalleşebilir, yeni insanlar tanıyabilir, dostluklar ve aşklar edinebilirsiniz. Ancak bu sitelere girerken güvenliğinize ve bilgisayarınızın güvenliğine de dikkat etmeniz gerekir. Zira sohbet programları ve sitelerinin çalışabilmesi için bilgisayarınızda bazı yazılımların kurulu olması gerekmektedir. Bununla birlikte bu tür sitelerde kötü niyetli kişiler olabileceğini de unutmamalısınız.

Chat sitelerinin çalışabilmesi

Chat sitelerinin çalışabilmesi için öncelikle cihazınızda Java ve Adobe Flash gibi programların kurulu olması gerekir. Zira sohbet sistemleri bu programlar sayesinde çalışır. Chat yapmadan önce cihazınızı kontrol etmeli ve bu programların var olup olmadıklarına bakmalısınız. Java ve Flash yazılımlarını üreticilerin sitelerinden ücretsiz olarak edinebilirsiniz.

Chat yaparken bilgisayarınız donuyorsa

Eğer chat yaparken bilgisayarınız donuyorsa, sayfalar yüklenmiyor veya program çalıştığı hâlde mesajlar geç gelip gidiyorsa bu eklentileri kontrol etmelisiniz. Zira bu tür programlar sık sık otomatik güncelleme yapar ancak güncelleme gerçekleşmemişse veya güncelleme esnasında çeşitli problemler yaşanmışsa kurulum dosyaları eksik olabilir ve programlar düzgün çalışmayabilir. Bu yüzden güncellemeleri kontrol etmeniz son derece önemlidir.

 

Bununla birlikte sorun programlarda da olmayabilir. Eğer bilgisayarınız sadece chat programlarına girerken değil internet üzerinden video izlerken veya flash oyun oynarken de donuyor, yavaş çalışıyorsa bilgisayarınızın önbelleği dolu olabilir. Bununla birlikte eğer C dizini aşırı doluysa bütün kurulum programları burada yer aldığı için cihazınız yavaş çalışacaktır.

Sohbet siteleri

Sohbet sitelerinde bulunan herkesin aynı iyi niyete sahip olmayacağını da tahmin etmeniz gerekir. İnternet üzerinden kimlik bilgilerini çalmaya çalışan, dolandırıcılık faaliyetleri yapan ve kişisel bilgi, fotoğraf gibi verileri ele geçirerek kötü amaçlarla kullanan birçok insan bulunmaktadır. Bu bakımdan chat yaptığınız herkese güvenmemeniz ve konuşma ne kadar samimi bir doğrultuda ilerliyor olsa da dikkatli olmanız gerekir.

 

Öncelikle konuştuğunuz kişi sizden sosyal medya hesabınızı, telefonunuzu veya fotoğraflarınızı istiyorsa bu duruma şüpheyle yaklaşmanız gerekir. Özellikle kimlik bilgilerini bu sitelerde konuştuğunuz kimseye vermemelisiniz. Eğer sizden böyle bilgiler isteyen biriyle konuşuyor ve iyi niyetli olmadığından şüphe ediyorsanız durumu mutlaka kanal yöneticisine belirtmeli ve kendiniz güvene almalısınız.

PaYLaŞşşş

Yazar: admin

Görüntüleme: 306 defa

Kategori: Sohbet Odaları

Yayınlanma Tarihi: 14 Mart 2023

Abone Ol
Bildir
guest

3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır içi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
trackback
Nil
1 yıl önce

Bu çok iyi bir yer ben çok beğendim w.s sohbeti çok iyi bir yer tafsiye ediyorum 🙃;)

trackback
Ceren
1 yıl önce

bu sohbete bayıldım ben şiddetle tavsiye olunur.

trackback
Pınar
1 yıl önce

Çıktığımız bu yolda belli hedeflerimiz ve doğrultularımız vardı onlardan ödün vermeden sağlam adımlarla en iyisi olmak adına kaliteli bir ortam yaratmak çabalıyoruz sizler de sohbetturkiye.net ailesine katılarak bizimle bu yolda yurumek istemezmısınız 🙂
TaRzımız farKımız diyoRuz sizleRi de beKliyoruz..

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
3
0
Bu Konu Hakkında Sende Düşüncelerini Yazx