Sohbet Programları

Sohbet Programları
0 0 Oy Verme
Bu Yazıya Puan Ver

İçindekiler

Sohbet Programları

 

 

Televizyon kanallarında yayınlanan sohbet programları, son dönemlerde oldukça ilgi görüyorlar. Özellikle ramazan ayında, dini sohbet programları, reyting rekorları kırıyor. Peki bu durumun nedeni ne? İnsanlar bilgiye açlar ve bilgilenmek istiyorlar.

 

Sohbet Programları Bilgilendirir

Belli kanallarda isim yapmış ve marka haline gelmiş birçok sohbet programı var. Tarih, din, coğrafya, bilim ne konu ararsanız, hepsi ile ilgili bir mobil sohbet programları bulabilirsiniz. Android Sohbet programları, insanların bilgilenmesini ve rahatlamasını sağlıyor diyebiliriz. Belki de bu programlara rağbetin çok olmasının nedeni budur.

Sohbet Programları, Sohbet Programları Bilgilendirir, Android Sohbet Programları, Mobil Sohbet Programları, Görüntülü Sohbet Programları, Android Sohbet Programları

Sohbet Programları, Sohbet Programları Bilgilendirir, Android Sohbet Programları, Mobil Sohbet Programları, Görüntülü Sohbet Programları, Android Sohbet Programları

Android Sohbet Programları

 

Son yıllarda özel kanallarda yayınlanan ve bilgilendirme amaçlı sohbet programları rağbet görüyor. Özel konukların yer aldığı sohbet programları, gece yarılarına kadar sürüyor.

 

Mobil Sohbet Programları

Türkiye’de bildiğimiz ve yakından tanıdığımız, ünlülerin konuk olduğu programlar oldukça popüler hale geldi. Bir kısmı yabancı ülkelerde yapılan programlardan alıntı yapmıştır. Talk Show denilen programlar, tam anlamı ile ünlüler ile yapılan sohbetlerden oluşuyor.

 

Bu tür programlar fazla bir bilgilendirme yapmasa da eğlenceli oluyorlar. Eğlenceli oldukları için de birçok insan tarafından izleniyorlar.

 

Görüntülü Sohbet Programları

Son dönemlerde tarihi dizilerin yapıldığı ülkemizde, tarih ile ilgili görüntülü sohbet programları da oldukça revaçta yer alıyor. Özellikle belli kanallarda yayınlanan sohbet programlarını izleyenlerin sayısı, her geçen gün artıyor.

 

Siyaset tarihinin yanı sıra, medeniyetler tarihi ve çeşitli tarih konularında, keyifli sohbetler yapılıyor. Bazen de hararetli tartışmalar yaşanabiliyor.

 

Android Sohbet Programları

Magazin sohbet programları, beklide ülkemizde en çok izlenen sohbet programlarından bir tanesidir. Ünlü konukların katıldığı bu tür programlarda, müzik eşliğinde sohbet edilir. Konuk bir ses sanatçısı ise hem onunla sohbet edilir, hem de seslendirdiği parçalardan, konuklara okur.

 

Sohbet ile ilgili programlar, yalnızca televizyonlarda yer almaz. Aynı zamanda radyo programlarında da bu tür yayınlar yer alır. Televizyondakilere benzer formatta hazırlanan bu tür programların tek farkı, görüntü olmamasıdır. Bazen yeni bir albüm tanıtımı, bazen bilgilendirme amaçlı yapılan programlarda, ünlü profesörlerin konuşması ile programlar yapılır.

 

Genelde gündem değişikliğinde konuklar, gündem konularında uzman olan kişilerdir. Bir dönem gölcük depreminde, televizyon ve radyo programlarına çıkan birçok deprem uzmanı, profesör halkı bilgilendirmişti.

Sohbet Tr

 

Ülkemizde sohbet kanallarının ve sohbet uygulamalarının geçmişi 1970’li yıllara kadar dayanır. O yıllardan sonra bilgisayarların yaygınlaşması ve ardından internetin yaygın olarak kullanılmasını da beraberinde getirdi. Sohbet tr ilk olarak basit ara yüze sahip olan sohbet yazılımlarının kullanılması ile birlikte başlamıştır.

 

Sohbet GEN

 

Bu programların kullanımı basitti ve günümüzdeki gibi bir ara yüze sahip değillerdi. Ancak kullanışlı olmaları, sohbet kanallarının bir anda patlamasına yol açtı. Mirc Sohbet ve Irc sohbet tr olarak kullanılan ve basit bir ara yüze sahip olan ilk programlardan bir tanesidir.

 

Messenger Sohbet

 

Genel amaçlı sohbet yazılımlarının yerini, daha sonra kişiselleştirilmiş sohbet yazılımları aldı. Bu alanda sohbet tr olarak ilk atılımı, Messenger uygulamasından geldi. Aslında bir e-posta yazılımı olan Messenger, daha sonraları kişiselleştirilmiş bir uygulama ile kullanıcıları ile buluştu. Yayınlandığı dönemlerde adeta patlama yaptı.

 

Yalnızca sohbet amaçlı değil, iş amaçlı da kullanılmaya başladı.

 

Sohbet TR & Chat TR Yazılımları

 

Messenger uygulaması, ülkemiz açısından gerçekten de bir dönüm noktasıdır. Sohbet tr alanında en çok kullanılan uygulama olması, sonunun gelmesini engelleyemedi. Daha sonraları yeni nesil sohbet yazılımları ortaya çıktı ve Messenger uygulamasını tahtından indirdi.

 

Yeni nesil sohbet yazılımları, hem görüntülü hem sesli sohbet imkânı veriyordu. Aslında görüntülü olması, birçok kişiyi cezp etmeye yetti. Görüntülü sohbetin önemi, sahte hesap açanların çokluğundan dolayı önem kazandı.

 

Aslında erkek olan ama bayan ismi ile hesap açan kişiler, bu uygulamadan sonra iyice azalmaya başladı.

Tatlı Sohbet, Tatlı sohbet odaları, Tatlı sohbet odaları Chat Odaları Yıllardır sizlere hizmet veren bir,sohbet platformudur, Tatlı YURTDIŞI SOHBET ODALARI

Tatlı Sohbet, Tatlı sohbet odaları, Tatlı sohbet odaları Chat Odaları Yıllardır sizlere hizmet veren bir,sohbet platformudur, Tatlı YURTDIŞI SOHBET ODALARI

Skype Sohbet

 

Skype yeni nesil sohbet araçları arasında en popüler olanıdır diyebiliriz. Şu anda bile dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Skype başarısını, hem görüntülü, hem de sesli aramaları alanında yaptığı atılımlara borçludur. Programın en büyük özelliği, dünyanın neresinde olursanız olun, ücretsiz olarak, sevdiklerinizle sohbet imkânı tanımasıdır.

 

Gelişmiş arama özellikleri ile tanımadığınız kimseleri bulabiliyor ve onlara arkadaşlık isteği gönderebiliyorsunuz.

 

Akıllı Telefonlarda Sohbet

 

Sohbet tr, akıllı telefonlarda da yerini almaya başladı. Akıllı telefonların yaygınlaşmasının ardından, sohbet yapılabilecek programların sayısı, her geçen gün arttı. Sohbetler artık günümüzde, akıllı telefon üzerinden yapılan sohbetlerin sayısı, bilgisayar üzerinden yapılanları geçmiş durumdadır.

 

Hareket halinde bile internet bağlantısı sayesinde, sohbet etme imkânına sahip oluyorsunuz.

PaYLaŞşşş

Yazar: Aylin Başaran

Görüntüleme: 173 defa

Kategori: Sohbet Odaları

Yayınlanma Tarihi: 04 Mayıs 2023

Abone Ol
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır içi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
trackback

[…] Programları, Sohbet Programları Bilgilendirir, Android Sohbet Programları, Mobil Sohbet Programları, Görüntülü Sohbet Programları, Android Sohbet […]

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
1
0
Bu Konu Hakkında Sende Düşüncelerini Yazx