Taksim Sohbet Sitesi

Taksim Sohbet Sitesi
0 0 Oy Verme
Bu Yazıya Puan Ver

Taksim Sohbet Sitesi

Taksim Sohbet Sitesi Hakkında;

 

Taksim Sohbet Sitesi servisleri sanal ortamda güzel arkadaşlıklar kazanabilmeniz için hazırlanmıştır. Her gün yurdun dört bir yanından binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan güncel Taksim Chat Sitesi’dir.

 

Fiziksel iltifatlardan uzak durun. Sanal ortam da karşımızdaki kişiyi görmediğimiz için çekici derseniz bu karşınızdakini soğutur. Görünüşü üzerine odaklanmayan iltifatlar etmelisiniz. Şahane, ilginç ve mükemmel daha işe yarayabilir.

 

“Merhaba” “Selam” gibi alışılmış selamlardan uzak durun. Bu sizin hiç hayal gücünüz olmadığını gösterir. “Nasıl gidiyor?” daha çok işe yarayabilir.

Taksim Sohbet Sitesi, Taksim Sohbet Siteleri, Taksim Meydanın Genel Özellikleri,

Taksim Sohbet Sitesi, Taksim Sohbet Siteleri, Taksim Meydanın Genel Özellikleri,

Acele Etmeyin; Sohbet, sitelerini çekici kılan muhabbet sade hızlı ve üyelik getirmeden anlık olarak özelde veya genel odalarda olması, bu yüzden zorlamayın, acele de etmeyin ilk tanışma da kesinlikle msn, e-mail ve cep telefon gibi isteklerden kaçının.

 

Genel odalarda sohbet edin;  Her zaman konuşkan boş konuşmayan güldüren esprili ve bir o kadar da duygusal erkekleri tercih eden bayanları cümlelerimizle güldürüp yeri geldiğinde koyu sohbetler yapabilecek kapasitede olduğunuzu ifade edin.

Taksim Sohbet Siteleri

Taksim Sohbet Sitesileri’ne girebilmek için Sağ Kösede sohbet butonu  tıklayın Lütfen ücretsiz 100 arkadaş sizleri bekliyor  Taksim Sohbet Odası sizlerle ücretsiz oyun ,Yarışma, Test, Kelime, Her dilde sohbet, Her dilde istek şarkılar 24 saat canlı DJ ile RADYO keyfi reklamsız radyo, Slow, Arabesk  ve her tarz müzik taksim chat de..

 

Taksim Sohbet Sevenler Buraya! Günümüzün yeni modası taksim sohbet’in en büyük faydalarından bir tanesi birbirlerini hiç tanımayan insanların birbirleriyle sohbet edebilme şansı.. SohbetSitesi.ORG Keyifli Muhabbetler Diler…

Taksim Meydanın Genel Özellikleri;

 

Taksim Meydanın Genel Özellikleri;

Sango chat nedir, Sango chat burada, Sango Ve Sosyal Medya, Sango chat, sango, chat

Sango chat nedir, Sango chat burada, Sango Ve Sosyal Medya, Sango chat, sango, chat

Meydan olmadan önce, eski evlerin sıralandığı dar bir bölge olan semt, meydan haline getirilip genişletildikten sonra zamanla bugünkü görünümünü almıştır. Meydanın ortasındaki Cumhuriyet Anıtı ve çevresi bugün tören yeri olarak kullanılıyor ve buluşma yeri işlevini üstleniyor. Meydanın başlangıcından Tünel’e kadar Nostaljik tramvay çağırır.

 

Taksim aynı zamanda kültür, eğlence ve büyük bir alışveriş merkezidir. Çok sayıda mağaza, sinema ve tiyatro salonu, sanat atölyeleri, sergi salonları, bar, disko, Cafe barındırır. Özellikle hafta sonları Taksim’de 24 saat hareket vardır. Meydanın girişinde bulunan dönercilerin (bazıları hafta içi de dâhil olmak üzere) çoğu hafta sonu gün boyu açıktır. Saat 05.00′e kadar gece kulüpleri kapanmaz. Meydanın yakınlarında bulunan taksiler ile günün her saati ulaşım sağlanır. ve kesinlikle herkesin bulunabileceği bir yerdir.

 

Son yıllarda ulaşım açısından önemli bir merkez haline gelen Taksim, günümüzde bir meydandan çok bir kavnak özellikleri göstermeye başlamıştır. Taksim’i trafiğe kapatma projeleri olsa da henüz hiçbiri uygulamaya konulmamıştır.

 

Taksim meydanı adını, suların TAKSIM edilmesinden alır. Osmanlı, civar semtlere su dağıtmak için Şu an Taksim meydanı olarak bulunan bölgeye bir su deposu yaptı. Depolanan suyu da dağıtmak, yani taksim etmek için küçük bir yapı, yani maksem yaptı.

 

Taksim Meydanı ’nın simgesi haline gelen anıt İtalyan heykeltıraş Pietro Canonica’ya yaptırılmış, 1928 yılında yerine yerleştirilmiştir. Anıtın yapımı 2,5 yıl sürmüş, anıt ta? ve bronz kullanılarak yapılmıştır. Maliyeti için halktan para toplanmıştır. Cumhuriyet dönemi anıtlarından ilk defa figüratif bir anlatımla Atatürk’ü ve yeni düzeni anlatan bir heykeldir. Anıt dikilmeden önce Taksim’de alan özelliği yoktu.

 

Taksim Çeşmesi; İstiklal Caddesi, Gümüş suyu ve Sıra selviler arasında kalan bir açıklıktı, bu anıt için koçlanın bir kısmı alana katılmıştır. Dairesel bir meydanın ortasına dikilen anıtta, iki yüzünde bronz figürlerin yer aldığı geleneksel mimari kullanılmıştır, 11 metre yüksekliğindedir. Kaidesinde pembe Trentino ve yeşil Suza mermerleri kullanılmıştır. Anıtın bir yüzü Cumhuriyet Türkiyesi’ni, diğer yüzü ise Kurtuluş Savaş?’nı simgelemektedir.

 

Anıtın kuzey yönünde Mustafa Kemal, yanında İsmet İnönü, Fevzi Çakmak, halk ve iki rus generali Kliment Vefremoviç Voroşilov ile Mihail Vesilyeviç Frunze betimlenmiştir. Anıtın yan yüzlerinde birer asker üstlerindeki madalyonlarda ise iki kadın figürü görülmektedir. Anıtın dar yüzleri altında mermerden yalaklar bulunur. Bunlar çeşme olarak düşünülmüş daha sonra eklenmemiştir.

PaYLaŞşşş

Yazar: admin

Görüntüleme: 186 defa

Kategori: Sohbet Odaları

Yayınlanma Tarihi: 28 Şubat 2023

Abone Ol
Bildir
guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır içi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
trackback

[…] Taksim Sohbet Sitesi, Taksim Sohbet Siteleri, Taksim Meydanın Genel Özellikleri, […]

trackback

[…] Taksim Sohbet Sitesi, Taksim Sohbet Siteleri, Taksim Meydanın Genel Özellikleri, […]

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
2
0
Bu Konu Hakkında Sende Düşüncelerini Yazx