Sohbet Siteleri ve Bugün

Sohbet Siteleri ve Bugün
0 0 Oy Verme
Bu Yazıya Puan Ver

İçindekiler

Sohbet Siteleri ve Bugün

 

Keyifli bir akşamda sohbet ya da hafta sonunu güzel bir şekilde geçirmek ister misiniz? Chat odaları gününüze ve gecenize keyif katmak için tüm imkanlarıyla sizlerin hizmetinde olmaya devam etmektedir. Sohbet siteleri içerisinde Geveze, Söyle ve Sohbetçi gibi büyük muhabbet ağları güzel zamanlar geçirmeniz için çalışmaya devam etmektedir. Pek çok kanal operatörü ve sunucu operatörü kullanıcıların rahat ve keyifli bir sohbet yapması için gönüllü olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Sohbet Siteleri ve Bugün, Sohbet Siteleri, SOHBET ODALARI & SOHBET SİTELERİ, SOHBET SİTESİ BUGÜNÜ, Chat Sohbet

Sohbet Siteleri ve Bugün, Sohbet Siteleri, SOHBET ODALARI & SOHBET SİTELERİ, SOHBET SİTESİ BUGÜNÜ, Chat Sohbet

Sohbet Siteleri

 

Geçmişte büyük IRC ağları ve sadece mIRC ile girilebilen sunucular mevcuttu. Adanet, Çesan, Marketweb gibi anlık kullanıcı sayıları 4000 civarında olan Internet Relay Chat sunucular vardı ve insanlar Türkiye’nin dört bir yanından bu sunucularda sohbet edebilmek için adeta yarışırlardı. Chat sohbet ortamı olarak adlandırılabilecek bu sunucularda pek çok I.R.C. kanalı ve operatör hizmet vermekteydi, 2000’li yılların ortalarından itibaren diğer sosyal ağların çıkmasıyla birlikte IRC hasbihal ortamlarına olan rağbet azalmaya ve daha az insan girmeye başladı.

 

SOHBET ODALARI & SOHBET SİTELERİ

Zamanında elit bir kesimin sadece evinden erişip girebildiği muhabbet sunucuları şu an Türkiye’de sayıları yüzleri aşabilecek irili ufaklı bir yapıya ne yazık ki bölündüler. Google aralarında daha çok Sohbet, Sohbet Odaları ve Chat kelimelerinin daha sıklıkla arandığını ve çok büyük IRC networklerin pek çok domain alarak kullanıcı sayılarını sabit tutma ya da attırma yoluna gittikleri de bilinen gerçeklerden biridir.

 

miRC döneminin yavaş yavaş kapanmasıyla browser üzerinden Java Sohbet hizmeti pek çok sitede yaygınlaştı fakat Java’nın sürekli güncellenmesi ve sertifikasyon problemleri yüzünden pek çok kullanıcı azalan irc sunuculara girememeye ve sorunlar yaşamaya başladılar. 2012 yılından itibaren Adobe Flash destekli sohbet siteleri ya da flash sohbet girişli web sayfaları sayesinde kullanıcılar tekrar sunuculara ve sohbet imkanına kavuşmuş oldular. Tabiki bu irc dünyası için geç kalınmış gelişmelerden biri olarak da kabul edilebilir.

 

SOHBET SİTESİ BUGÜNÜ…

Dünün ve bugünün en büyük problemlerinden birisi ise eski irc camiası kullanıcıları için kaliteli ve elit sohbet edebilecek insan bulma sıkıntısı olarak da gösterilebilir. Kalitenin ve insan kalitesinin düştüğü kullanıcıların sadece cinsel sohbet amacıyla; Türkiye’de girdiği pek çok İnternet Aktarmalı Sunucu bu kullanıcılara yönelik bazen etik bazen etik olmayan imkanlar hazırlamaya ve sunmayı da sürdürmektedir. IRC’nin altın çağlarının geçtiği ve eski güzel günlerin mum gibi arandığı bugünlerde, artık yeni nesil sohbet siteleri ve kullanıcı odaklı yaklaşımlarla eskiyi geri getirme çabası; pek çok sunucu kurucusu tarafından hedeflenen en temel gereksinimlerden biri halini de almıştır.

 

İster zaman geçirmek isteyin, isterseniz yetişkin sohbet edebileceğiniz birini arayın; Internet Relay Chat her zaman insanların ismini sohbet odaları olarak da bildikleri gerçeklerden biri olarak, yerini dün de bugün de almaya devam edecektir.

Parasız sohbet türkiye odaları

Parasız sohbet türkiye odaları

Chat Sohbet

Çağın internet çağı ve ileriki yıllarda mobil internet çağı olduğu da düşünüldüğünde artık chat sohbet sitelerine girmek; insanların kendilerini deşarj etme yolu ve rahatlama yolu olarak da görülebilmektedir. Bilgisayardan ulaşılabildiği gibi artık çok rahat mobil sohbet siteleri aracılığı ile de internette sohbet edilebilmekte ve arkadaşlıklar kurulabilmektedir. Pek çok dilde pek çok isimde yer almış olsa da Chat Sohbet her zaman hayatımıza varlığını sürdürmeye devam edecektir.

 

Fransızca “Bavarder“, Almanca “Plausch“, Rusça “чат“, İspanyolca “Charla” şekline çevirileri olan “Chat” geçmişte IRC dünyasına katılmış kişilerin bildiği ve kelimedir. ASL (Age/Sex/Live) ile başlayan sohbetler ve sabahlara kadar süren geyikler, eğlenceler pek çoğumuzun keyifli, eğlenceli zaman geçirmesini sağlamıştır.

 

İnsan en çok zevk aldığı şeyi yapmaktan hoşlanır. Sohbet Odaları ise Facebook devriminden sonra yitip gitmeye yüz tutmuş lakin hala unutulmamış; eğlence ortamlarını değerli sohbet kullanıcılarına vermeye devam edecektir.

PaYLaŞşşş

Yazar: Buse Naz

Görüntüleme: 127 defa

Kategori: Sohbet Odaları

Yayınlanma Tarihi: 25 Mayıs 2023

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Satır içi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
0
Bu Konu Hakkında Sende Düşüncelerini Yazx