Sohbet Nedir

Sohbet Nedir
0 0 Oy Verme
Bu Yazıya Puan Ver

İçindekiler

Sohbet Nedir

 

 

Sohbet demek bir yazarın, kişisel görüş ve düşüncelerini fazla derinleştirmeden, muhatabıyla konuşuyormuş hissini verecek bir üslûpla makale plânında yazdığı fikir yazısına sohbet diğer ismi ilede söyleşi denir.

Sohbet bir nevi, makaleden üslûp yönüyle ayrılıp farklılıklar gösterilebilir genellikle sohbet günlük konuların işlendiği sohbet yazılarında senli benli bir anlatım yolu olarak seçilip hatıralardan, halk fıkralarından, nüktelerden, özlü sözlerden yararlanılır.

 

Chat Nedir

 

Chat kelimesi özellikle Türkçe bir karakter olmamakla beraber herhangi bir türkle sözlükte de geçtiğini zannetmiyoruz ama genel bir terim olarak internet üzerinden diğer insanlarla konuşmak amaçlı tasarlanmış bir yazılım olduğunu söyleyebiliriz.

Sohbet Nedir, Chat Nedir, Sohbet Sitelerinde Sorun Yaşadığınızda Yapmanız Gerekenler, Sohbet Sırasında Tanıştığınız Kişiyi Nasıl Etkilersiniz, Rumuz Seçimi, Doğru Kelimeleri Kullanmak, Ortak Noktalar Bulun

Sohbet Nedir, Chat Nedir, Sohbet Sitelerinde Sorun Yaşadığınızda Yapmanız Gerekenler, Sohbet Sırasında Tanıştığınız Kişiyi Nasıl Etkilersiniz, Rumuz Seçimi, Doğru Kelimeleri Kullanmak, Ortak Noktalar Bulun

Chat İnternet üzerinden chat yapmanız için ilk olarak icq veya mirc gibi bir programalara ihtiyaçlarınız olacaktır. Bu tür sohbet chat programlarını mirc bölümümüzden bulabilirsiniz.

Sohbet Sitelerinde Sorun Yaşadığınızda Yapmanız Gerekenler

 

 

Sohbet sitelerine girmek boş vakitlerinizi değerlendirmek ve yeni arkadaşlar edinmek için iyi bir seçenek. Ancak bu sitelerde bağlantıdan ve bilgisayarınızdan kaynaklı bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Eğer donma, takılma gibi problemler yaşıyorsanız veya ekran görüntülenmiyorsa bilgisayarınızda ve internet bağlantınızda dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bu sorunlar kolaylıkla çözülebileceği gibi, cihazınızdaki ve bağlantınızdaki daha ciddi problemlerin de göstergesi olabilir.

 

Belli başlı işlemlerle sohbet sitelerinde yaşadığınız sorunları çözebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki maddelere dikkat etmeniz yeterlidir. Bilgisayarınızda, internet bağlantınızda ve tarayıcınızda çeşitli sorunlar olabilir. Aşağıdaki maddelerde yazan unsurları kontrol ederek bu sorunları ortadan kaldırabilir, güvenli ve hızlı bir şekilde chat yapabilirsiniz.

 

Tarayıcı Eklentileri : Chat siteleri Java ve Adobe Flash player desteğiyle çalışır. Bu eklentilerin amacı tarayıcıdaki bazı interaktif ögelerin görüntülenmesini sağlamaktır. Tarayıcınızda bu tür eklentiler yoksa chat sitesinin çalışması imkânsızdır. Eğer görüntülemede sorun yaşıyorsanız Java ve Flash Player eklentilerini kurmanız gerekir. Ancak bu eklentilerin güncel olması da önemlidir. Eğer tarayıcınız eklenti güncellemelerini otomatik olarak yapmamışsa, bu firmaların web sitelerine girerek en güncel sürümleri indirmeniz gerekir. Bu ayarları yaptıktan sonra chat sitelerine sorunsuz bir biçimde girebilirsiniz. Java ve Flash Player eklentilerinin düzgün bir şekilde çalışması için sık sık güncelleme yapmanız gerekir. Tarayıcınızdan veya bilgisayarınızdan otomatik güncellemeleri aktifleştirmeniz faydalı olacaktır.

İnternet Önbelleği: İnternette işlem yaptığınız süre boyunca veriler bir belleğe kaydolur. Bu internet önbelleği olarak adlandırılır. Bir siteye internet bağlantısı yokken girdiğinizde kayıtlı verilerden görüntülenebildiğini fark edebilirsiniz. Bu önbellek dolduğunda tarayıcı daha fazla veri alışını kaldıramaz hâle gelir. Özellikle chat siteleri gibi Java tabanlı uygulamalarda bu büyük zorluk çıkarabilir. İnternet önbelleğini sık sık temizleyerek chat sitelerine rahatlıkla girebilir ve bilgisayarınızın daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Anti-virüs Programları ve Güvenlik Duvarı: Bilgisayarınızı korumakla görevli programlar bazı yazılımları tehdit olarak algılayabilmektedirler. Özellikle pop-up chat yazılımı olan sitelerde bu sorun olabilmektedir. Eğer gerekli ayarları yaptığınız hâlde chat sitelerine bağlanamıyorsanız anti-virüs yazılımınızın ve Windows Güvenlik Duvarı’nın ayarlarını kontrol ediniz.

Sohbet Sırasında Tanıştığınız Kişiyi Nasıl Etkilersiniz?

 

 

Sohbet siteleri yeni insanlarla tanışma olanağı sağlıyor. Buradan hayatınızın aşkını bile bulabilirsiniz. Bu sitelerin birçok bakımdan avantajlı olduğunu söylemek mümkün. Öncelikle burada kendi kimliğinizle bulunmuyorsunuz ve bu daha büyük bir cesarete sahip olmanızı sağlıyor. Ancak sohbet sitelerinde insanlarla tanışmanın ve karşınızdaki kişiyi etkilemenin zor olmasa da emek istediğini söylemek mümkün. Chat yaparken partnerinizi etkileyebilmek ve internetteki konuşmanızı gerçek bir ilişkiye dökebilmek için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor.

 

Rumuz Seçimi

 

Sohbet siteleri birçok bakımdan sosyal medya sitelerinden ayrılıyor. Facebook, Twitter gibi sosyal medya sitelerinde tanışmak istediğiniz kişinin sizin hakkında fikir edinmesini sağlayacak birçok şey mevcut. Fotoğrafınız, müzik zevkiniz, ilgi alanlarınız ve tanışacağınız kişinin ilgisini çekecek diğer şeyler profilinizden görülebiliyor. Ancak sohbet sitesinde böyle bir durum mevcut değil ve burada etkileyici olabilmek için iyi bir nick seçmeniz gerekiyor.

 

Sıradan bir rumuz yerine karşınızdaki kişinin dikkatini çekecek ve gizem uyandıracak bir isim bulabilirsiniz. Bu size esrarengiz bir görünüm kazandırır ve konuştuğunuz kişinin sizi merak etmesini sağlar. İlk intibahın önemli olduğunu asla unutmamanız gerekir. Bir kişi sizinle konuşmak isteyip istemediğine ilk intibahla karar verecektir ve bunu sağlayan rumuzunuzdur. Dolayısıyla iyi bir rumuz seçimi yaparak karşınızdaki kişiyi etkilemeniz mümkün.

 

Doğru Kelimeleri Kullanmak

Kameralı Sohbet, Yeni Kameralı sohbet Sitesi, Kameralı sohbet Siteleri, Kameralı sohbet, Kameralı Siteler, Kameralı sohbet Üyelik, Kameralı sohbet Müzik ve Mikrofon,

Kameralı Sohbet, Yeni Kameralı sohbet Sitesi, Kameralı sohbet Siteleri, Kameralı sohbet, Kameralı Siteler, Kameralı sohbet Üyelik, Kameralı sohbet Müzik ve Mikrofon,

Karşınızdaki kişiye atacağınız ilk mesaj oldukça önemli. Kişinin sizinle konuşup konuşmamaya karar vermesi büyük ölçüde bu mesaja bağlı. Bu bakımdan ilk mesajı atarken kelimelerinizi doğru bir şekilde seçmeniz gerekiyor. Sohbet ettiğiniz kişiyle tanışma amacınız ne olursa olsun –ciddi bir ilişki, arkadaşlık, kısa süreli sohbet- onunla kurduğunuz ilk iletişim büyük bir önem taşıyor ve bunun için doğru kelimeleri seçmeniz gerekiyor.

 

Ortak Noktalar Bulun

 

Sohbet ettiğiniz kişinin sizinle konuşmaya devam etmesi için sizin iyi bir chat partneri olduğunuza ikna olması gerekiyor. Bunun için de chat yaptığınız kişiyle ortak noktalar bulabilirsiniz. Örneğin kişinin ilgi alanlarını sorabilir ve aldığınız cevaplar üzerinden konuşabilirsiniz. Bu hem konuşmanın ilerlemesini hem de karşınızdaki kişinin sizden etkilenmesini sağlayacaktır.

PaYLaŞşşş

Yazar: admin

Görüntüleme: 285 defa

Kategori: Sohbet Odaları, Chat Odaları

Yayınlanma Tarihi: 12 Mart 2023

Abone Ol
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır içi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
trackback
Ceren
1 yıl önce

bu sohbete bayıldım ben şiddetle tavsiye olunur.

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
1
0
Bu Konu Hakkında Sende Düşüncelerini Yazx