Avusturya Sohbet Chat

Avusturya Sohbet Chat
0 0 Oy Verme
Bu Yazıya Puan Ver

Avusturya Sohbet Chat

Öncelikle hepimizin bildiği gibi Yurt dışında yaşayan gurbetçi oldukça yüksek bir vatandaşımızın olduğunu hepiniz iyi kötü tahmin edebiliyorsunuzdur.

Bu sıralamanın birinci sırasında Almanya bulunmakta olup, ikinci sırasında Avusturya bulunmaktadır.

2020 yılının başı itibariyle Avusturya da yaşayan gurbetçilerimizin toplam sayısı 500 bin kişiyi bulmaktadır.

Ve her geçen gün bu sayı kendisini arttırmakta olduğu konusunda fikir birliğine varılmış durumdadır.

Avusturya halkının kendi iç nüfusu 2020 yılının başı itibariyle 9 milyon kişi olarak tespitlendirilip açıklanmıştır, ama diğer bir çok avrupa ülkelerinde görünen kronik bir sıkıntı ile karşı karşıya şekilde devam etmekte bunun da sebebi küresel göç ve halkının yaşlanması.

Avusturya nüfus yoğunluğunu oluşturan kitle genelde orta ve yaşlı kesimlerden oluşmaktadır, bu hızla devam eder ise uzmanlara göre Avusturya nüfus ‘u 2090 yılında 8 milyon ‘a kadar gerileyeceği düşünülmektedir.

Avusturya Sohbet Chat, Avusturya ‘da yaşayan Türkler Ne Durumda, SohbetTurkiye.Net ‘un Olayı Nedir , Avusturya Sohbet

Avusturya Sohbet Chat, Avusturya ‘da yaşayan Türkler Ne Durumda, SohbetTurkiye.Net ‘un Olayı Nedir , Avusturya Sohbet

Avusturya ‘da yaşayan Türkler Ne Durumda

Ülke de yaşayan Türklerin az bir kısmı ülkenin kendi etnik değerlerini savunarak bir yaşantı içerisinde bulunsalar da, çoğunluk memleket hasreti, gurbetin verdiği zorluklar, yaşam ve sosyo kültürel farklılıklardan dolayı çok fazla etkileşim halinde olamıyorlar. Çünkü yaşanılan kültür bizim alışık olduğumuz kültürün çok uzağında ve rahat bir yaşam sunuyor ( bahsettiğim maddi değil )  bu nedenle ülke de rahatlık halk safha da olmasından dolayı da gençler gezmek dolaşmak gibi gençliğin verdiği güdüleri yaşayabilseler de iş ciddi bir hayat ve yuva kurma noktasında geldiğinde kültürlerimizin birbirine çok yakın olmamasından dolayı çıkan kültür çatışmasından 2 sonuç ortaya çıkıyor.

Ya bulunduğun ülkenin kültürüne adapte olup, kültürel bir formasyon ile hayatına bir yuva kurabilmek için onlar gibi yaşayacaklar.

Yada diğer yol olan kendi kültüründen insanlar ile tanışarak aynı etik değerler ve kültüre sahip iki kişi olarak bir yuva kuracaklar.

Türkiye ‘ de bunu sağlayabilmek takdir edersiniz ki ne kadar kolay görünse de, yurt dışında da bu durum tam tersi bir o kadar zor bir durumdur.

Bu nedenle Avusturya ‘da yaşayan gurbetçilerimiz gerek Avusturya Sohbet, siteleri içerisinde Türklere denk gelmek için bu gibi siteleri ziyaret ederek bu imkanı yakalamak isteyebilir veyahut kendisiyle birlikte Avrupa ‘da ikamet etmek isteyen veya kesin dönüş ile ülkesinde yuva kurmak isteyen kişiler ile bu tip gurbetçi chat siteleri içerisinde aynı ortak akıl ve fikirlere sahip kişilerle tanışmak için bu tip siteleri ziyaret ederler.

Konulu Sohbet, Konu ve Konuşmacı, Hazır Konular, Konulu Edencity sohbet, Konulu EDENCİTY CHAT

Konulu Sohbet, Konu ve Konuşmacı, Hazır Konular, Konulu Edencity sohbet, Konulu EDENCİTY CHAT

SohbetTurkiye.Net ‘un Olayı Nedir ?

SohbetTurkiye.Net 2020 yılında kurulmuş bir sohbet sitesidir, oldukça eski bir sitedir. Düşünün ki Google.com ile arasında 2 yaş var. 😉 ICQ, MSN, MESSENGER, HI5, NETLOG gibi bir çok sosyal etkileşim sitelerinin miladını tamamladığı bir ortamda halen inovasyon ve dönem teknolojilerini yakından takip eden ve kendini geliştiren bir ekibin önderliğinde faaliyet gösteren bir sitedir.

Kullanıcı kitlesi ise genelde yurt dışından katılımcıların yoğunlukta olduğu bir platform olarak hizmet vermektedir, Öncelikli olarak ; Almanya, Hollanda, Avusturya, Belçika, Azerbeycan, İsviçre, Fransa, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, İspanya ve bir çok avrupa ülkesinde ikamet eden Türk vatandaşların yoğunlukla giriş gösterdiği bir sitedir.

 

Aynı Zamanda Dili Korumak Irkını Korumaktır.

Dünya ülkelerinde yaşayan bu kadar Türk vatandaşımızın olduğunu düşünürsek burada göz ardı edilmemesi gereken farklı bazı hususlarda mevcut aslında, Türkçe bilindiği üzere karma bir dil aslında toplamda 50.000 kelimeden meydana geldiği düşünülüyor bazen yok olan kelimeler ve literatüre yeni eklenen kelimelerde oluyor bu nedenle ortalama bir rakam verdim.

Ama ortalama vermeyeceğim bir rakam var en üst düzey türkçe konuşan bir vatandaş ( buraya çok dikkat edin ) gündelik hayatında sadece 2000 kelime ile karşısındaki ile sözlü etkileşim kurabiliyor, bu kişide en en üst seviye de türkçe ye hakim kişinin kullandığı kelime sayısıdır yani yanlış anlaşılmasın Bülent ERSOY, Zeki MÜREN türkçesi yani 🙂

Normal bir kullanıcının en maksimum’u ise 500 kelime ile sınırlıdır ve takdir edersiniz ki bu rakam oldukça düşük gelmiştir size de.

Eee Bir de düşünün Gurbettesiniz ve karşınızda çok iyi türkçe konuşan birisini çoğu zaman belki türkçe konuşan birisini bile bulamıyorsunuz.

İşte bu durumlarında en güzel çözümlerinden birisi de bulunduğunuz site gibi ülkesiyle etkileşim içerisinden olan sitelerdir, bu sitelerde Dil pratiği ve var olan dilinizi biraz daha geliştirmenize imkan sağlayacak oluşumlardır.

Tekrar belirtmek isterim ki Dil deyip geçmeyin bir milletin dili olmaz ise ne kendi kültürü olur ve varoluşu devam eder, onun için Irklarımız ve köklerimiz ne olur ise olsun kendi geçmişinizi bilin öğrenin ve aktarın bu sizden sonraki nesile bırakacağınız birinci güzel miras olacaktır.

Umuyorum bulunduğunuz bu site de sizi kendinize geçen bir şeyler bulur ve keyifli bir zaman geçirmenize vesile oluruz, iyi eğlenceler dileriz.

 

Türkiye Arkadaşlik Siteleri

 

 

Türkiye son yıllarda bilişim ve teknoloji alanında gösterdiği web projelendirme alanında hızlı bir büyüme trendi içerisinde ve her geçen gün bu trend içerisinde yeni siteler ve projeler gün yüzüne çıkarılıyor.

 

Bu projelerin içerisinde eğlence ve arkadaşlık siteleri lider durumda

Bir çoğu ticari amaç güden niyetlerle başlangıç gösteren bu sitelerin eğlence ve arkadaşlık siteleri içerisinde çok kapsamlı ve birbirinden çok farklı sistemlerle kurul olanları mevcut olsa da her birinde değişmeyen bir dizi yanıltıcı ve gerçeği yansıtmayan detayları kullanıcılarından gizli şekilde yönetilmesi artık yazılımcılar arasında çok sıradan şekilde karşılanıyor.

 

Türkiye Arkadaşlık Siteleri içerisinde ne gibi yanıltıcı unsurlar bulunuyor ?

Sitelerin hemen hemen hepsinde organik kullanıcılar yerine saat ücreti karşılığında online olan kullanıcılar kullanıyor.

Online bayan kullanıcı bulamayan kişiler ise yazılım botları ile hazırlanmış sahte(fake) profiller yaratacak site içerisinde aktif kullanıcı görüntüsü yaratırlar. Halbuki site de kullanıcı yoktur.

Bayan kullanıcı ile konuşmak için, goruntulu konuşma kredisi, sesli konuşma kredisi  vb. şekilde ekstra ücretli hizmetlere teşvik yollarını sizlere sunarlar ama alım yaptığınızda karşınızda aldığınız hizmeti değerlendirecek bir muhatap bile bulamazsınız.

Özellikle bir çok site yeni nesil botlar ile konuşan yazılan kelimelere duyarlı şekilde auto mesaj verebilen botlar ile sizin site de kalma sürenizi arttırma çalışmaları yapmaktadır.

Kullanıcıların bu denli dolandırılması yetmiyormuş gibi, kredi kart bilgileriniz farklı ortamlarda ücret karşılığında kötü niyetli kullanıcılara pazarlandığı da duyulmuştur.

Türkiye ‘de daha önceden haberlere de konu olmuş, bu tip arkadaşlık siteleri üzerinden alınmış görüntü ve bilgiler ile şantaj malzemesi olarak kullanılıp para istendiği haberlere konu olmuş bir diğer konudur.

Bunlar ve bunlar gibi bir çok şey arkadaşlık siteleri içerisinde görünmeyen noktalar yapılan işlemler.

 

Peki ya SOHBETTURKİYE.NET ‘u bu sitelerden ayıran fark nedir ?

Sitemizdeki sistem öncelikle üyeliksiz giriş yapabileceğiniz bir sistem, yani site içerisinde size ait olan hiç bir bilgi istenmeden giriş yapabilir ve sohbet edebilirsiniz.

Sohbet için hiç bir birim veya süreç içerisinde ücret talep edilmez.

Sistem içerisindeki tüm kullanıcılar gerçek ve organik bir sohbet ağı’dır.

Kullanıcılardan hangi bir ücret/bağış vb. şekilde hiç bir talep edilmez. Talep eden hiç bir birim veya mekanizmayı ciddiye almayınız.

Kişisel bilgileriniz, ödeme bilgileriniz gibi özlük bilgileriniz kesinlikle talep edilmemektedir.

Kaliteli %80 oranında yurt dışı kullanıcısına hitap eden bir kullanıcı potansiyeline sahiptir.

Kullanıcılarımızın %86 ‘ı sohbet etmek ve keyifli sohbet yapabilmek için sitemizi tercih etmektedir.

Kullanıcılarımızın %30 ‘u site üzerinde verilen 7/24 kesintisiz radyo ve Online oyunları oynamak için gelmektedir.

1998 yılından bu zamana kadar kesintisiz hizmet ve teknolojiyi yakından takip ederek bu zamana kadar faaliyetlerine devam edebilen nadir projelerden olan SOHBETTURKİYE.NET ile umarız sizlerde güzel zaman geçirmeye başlarsınız.

 

 

 

Bağlantılar : Arkadaşlık siteleri, Turk Arkadaşlık Siteleri, Türkiye Arkadaşlık Siteleri, Şifresiz arkadaşlık siteleri, En iyi Arkadaşlık Siteleri

PaYLaŞşşş

Yazar: admin

Görüntüleme: 89 defa

Kategori: Chat Odaları, Sohbet Odaları

Yayınlanma Tarihi: 27 Eylül 2023

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Satır içi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
0
Bu Konu Hakkında Sende Düşüncelerini Yazx