Arkadas Cafe

Arkadas Cafe
0 0 Oy Verme
Bu Yazıya Puan Ver

Arkadas Cafe

 

Yılların eskitemediği arkadaş cafe hale faaliyette ve hizmet vermekte devam ediyor.  Arkadaş cafe 2005 yıllarında internet cafe kültürünün halen bitmemiş olduğu dönemlerden bir işletme olarak başlamıştır.

Hizmet vermeye başladığı dönemlerde internet cafe , oyun solu ve cafe alanı olarak hizmet vermekteydi, akabinde mekan sahibi işletmesinde geçen süre de boş vakitlerini sohbet ve chat amaçlı değerlendirmek adına sitelere giriyordu.

 

BU DURUM AKLIMA BİR ŞEY GETİRDİ

Hem işletmenin tanıtımını yapacak aynı zamanda sanal cafe olarak hizmet verebilecek bir sohbet portalı kurma fikri ile Arkadas Cafe projesini faaliyete geçirme kararı aldı. Bunun için mekanın müşteride kendisine destek verip düşüncesini mantıklı bulmasıyla proje hızlı bir şekilde hayata geçirildi.

Arkadas Cafe, Arkadas Chat Sohbet, Arkadas sohbet

Arkadas Cafe, Arkadas Chat Sohbet, Arkadas sohbet

PEKİ SİTE DE NELER OLACAKTI

Sitenin tasarımları ve görselleri hazırlanırken sitenin sahibi , site içerisinde tam olarak neler olması gerektiği konusundaki kararsızlıklarını yine cafe’yi onunla birlikte paylaşan müşterileri ile konuşarak site içerisinde olması gereken bir liste hazırlayarak sitenin doğal konularını belirlemiş oldu.

 

Site içerisinde, Chat Odası, Sohbet Odası, Güzel Sözler, E-kart, Telefon Melodi, Yemek Tarifleri ve Rüya Tabirleri konularını içeren bir çok konu başlığı belirleyerek çalışmalarına başladı.

 

Belirlemiş oldukları kategorilerde sabırlı ve istikrarlı şekilde süreci yöneten kurucumuz siteyi istikrarlı bir şekilde zamanının çok populer bir sitesi haline getirdi.

 

REKLAM ASLINDA BÖYLE YAPILIR

Hatta popüler olduğu dönemlerden cafe’ye gelen ve sitede tanıştıkları sanal arkadaşlarıyla buluşmak için yine Arkadas cafe’yi kullan kişiler hem site’nin hemde sabit mekanın adını da duyurulması konusunda ciddi bir katkı sağladı bu durum takibi bir yerden sonra mekanın gelir ve popüleritesini güzel bir konuma getirmiş oldu.

 

Basit bir fikir ve proje olarak başlayan Arkadas cafe projesi şuan için faaliyette değildir, bu çalışma mekanı ve siteyi 5 yıl kadar faaliyette tutmuştur. Mekan sahibi ve site sahibi arkadaşımız cafesinin yerince popüler olduğu ve sitenin artık kendisinin bir şekilde devam edebileceğini düşünerek site üzerindeki elini çektiğinden 2 sene içerisinde site ziyaretçi ve kitlesini kaybetti ve bu durumda mekan sahibinin işletmesini ve sitesini kapatmasıyla son buldu.

 

Umuyoruz bu tecrübeler bundan sonraki girişlerinizde bir ışık olur, SohbetTurkiye.Net ‘da kalın bilginiz ve haberiniz olsun.

Arkadas Chat Sohbet

 

 

Türkiye’nin bir dönemin en popüler sohbet sitelerinin kullandığı Arkadas sohbet ve Arkadas Chat applet yazılımları artık eskisi kadar rağbet görmemektedir. Java aslında bir çok alanda halen aktif olarak kullanılmatadır, çoklu kullanım ve erişim gerektiren bir çok yazılım üzerinde hala java kodlama dilinin kullanımı devam etmektedir ama bu dönemlerde artık java canli chat kulvarında çok önerilen bir alt yazılım olarak kabul görmemektededir.

 

NEDEN Arkadas ARTIK TALEP GÖRMÜYOR

Arkadas appletler bağlı bulundukları ağ yani bilgisayarda standart bir işlemci de bile agırlık ve alt dosyaların kullanımında zorluk çıkaran bir yazılımcı, kullanılan yazılım yeni nesil aynı boyutlu yazılımlarla aynı boyutlarda daha ağır bir performans vermesinden dolayı eskisine göre talebi azaldı.

 

Bunun yanı sıra, Java appletler doğrudan bilgisayarların içerisinde olan mevcut bir yazılım olmamasından dolayı kişiler sohbet yapmak için bu yazılımı bilgisayarlarına indirmek zorunda olmaları kullanıcıları rahatsız ediyordu bir çok java indirme sitelerinde yazılımla birlikte zararlı kodlarda indirilme endişesinden dolayı kullanıcılar bunu indirmek ve kullandırmak zor oluyordu ve aralıklı olarak version ve yenileme çalışmaları bu yazılımın sürekli olarak güncellenmesi gereksinimini sadece sitesinde kullanan için değil aynı zamanda kullanıcının da sürekli bu yazılımın gelişmesini takip etme zorunluluğu kılıyordu, buda kullanıcı için uğraş gerektiren bir konu olduğundan dolayı giriş ve süreklilik konusunda verim sağlatmıyordu.

 

Bu dönemlerde iki büyük sohbet applet şirketi popülerdi ve şuan ikiside pazardan çekilerek artık sohbet ve chat sektörüne hizmet vermemektedir.

 

eSChat ve Flaxchat o yılların bilinen en popüler şirketleri artık bu piyasadan ve kulvardan silindiler bağzıları komple kepenk kapatırken bazıları ise farklı dallar üzerinden kendilerine halen pazar yaratma çalışmalarında devam etmektedir.

 

Arkadas sohbet

 

ARTIK JAVA DIŞINDA POPULER YENİ YAZILIMLAR VAR

Java sürecini aslında yeni nesil yazılımlar getirdiği söylenilebilir, yukarıda belirtilen nedenlerin giderilmesi için yapılan arge çalışmalarının ışında çıkan bir çok yazılım java’nın yerini almaya başladığı söylenilebilir bunların başında lightirc gelmektedeydi tabiki akabinde bu süresi takip eden bir çok yazılım şuan hizmet vermektedir.

Kadınlarla Sohbet Nasıl olur, Kadınlarla Sohbet Nasıl Yapılır, KADINLARA DOĞRU YAKLAŞIN, SOHBET SİTESİ BUGÜNÜ,

Kadınlarla Sohbet Nasıl olur, Kadınlarla Sohbet Nasıl Yapılır, KADINLARA DOĞRU YAKLAŞIN, SOHBET SİTESİ BUGÜNÜ,

Bunlardan bir kaşını sıralayacak olursak ; Lightirc , Kiwiirc, JSistem, ZSohbet, Sobee, Sohbee gibi bir çok sohbet applet’i şuan faaliyetlerine devam etmektedir, Şuan ki çalışmaları ve ar-ge sürecinin diğerlerinden daha iyi olmasından dolayı sitemizde ZSohbet Applet’i kullanılmaktadır.

 

Gelişen ve değişen sistemler ışığında gerektiğinde kullanıcıların daha rahat ve kullanışlı bir arayüz ile sohbet edebilmesi amacı ile değişikliklerde yapılabilir.

 

Kaliteli ve güler yüzlü , seviyeli javasiz chat siteleri arasında bulunan SOHBETTURKİYE.NET 2020 yılından bu zamana kadar yenilikçi ve teknolojiyle doğru orantılı çözümler üreterek kullanıcısının huzurunu halen korumaktadır.

PaYLaŞşşş

Yazar: Ela Türk

Görüntüleme: 89 defa

Kategori: Sohbet Odaları

Yayınlanma Tarihi: 02 Ekim 2023

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Satır içi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
0
Bu Konu Hakkında Sende Düşüncelerini Yazx